Fakty i mity o BTC

fakty i mity

Znacie pogromców mitów? Dziś my obalimy 5 mitów o Bitcoinie. Zaczynamy!

1. Numer konta bankowego, to odpowiednik adresu w sieci Bitcoin.
W sieci Bitcoin środki z adresu możemy wypłacić tylko raz – jeżeli nie wydamy wszystkiego w danej transakcji, to reszta środków trafi na nowy adres (tzw. change address). W przypadku konta bankowego możemy na nie wpłacać i wypłacać z niego środki nieograniczoną ilość razy.
2. Bitcoin nie obsługuje inteligentnych kontraktów.
Bitcoin ma możliwość tworzenia inteligentnych kontraktów. Jednakże język, który umożliwia ich tworzenie jest bardzo ograniczony. Właśnie dlatego Istnieje Ethereum – aby dać możliwość tworzenia prawdziwych aplikacji opartych o blockchain.
3. Bitcoin jest anonimowy
Bitcoin jest pseudoanonimowy. Ustalenie stron transakcji może być bardzo ciężkie, ale w wielu wypadkach nie jest niemożliwe. Warto też pamiętać, że transakcje zapisane w blockchainie Bitcoina, będzie można analizować nie tylko teraz, ale też np. za 10 lat.
4. Waluty narodowe to pieniądz realny, w odróżnieniu od wirtualnych kryptowalut.
Bitcoiny są jak najbardziej realne – można za nie kupić towar lub usługę, podarować je innemu człowiekowi lub po prostu zniszczyć, poprzez sformatowanie lub fizyczne uszkodzenie twardego dysku. Waluty narodowe w większości również istnieją głównie w postaci cyfrowej. Mało osób wie, że w formie gotówkowej (w zależności do kraju) dostępne jest jedynie od ośmiu do kilkunastu procent pieniędzy znajdujących się w obiegu. Pozostała ich część to linijki kodu, wymieniane pomiędzy bankami i instytucjami finansowymi.
5. Bitcoin to wróg banków
Społeczność kryptowalutowa krytykuje system bankowy. Nie bez powodu bitcoin powstał w czasie kryzysu finansowego. Ale tak naprawdę niewielka grupa tej społeczności faktycznie byłaby za likwidacją tradycyjnej bankowości. W praktyce bitcoin może być bowiem świetnym uzupełnieniem usług bankowych. Szczególnie w krajach słabiej rozwiniętych, gdzie nie można założyć konta bankowego, za to używa się powszechnie smartfonów.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Zobacz inne wpisy

Bezpieczniejszy Bitcoin portfel, który daje Ci kontrolę​

Przeczytaj również:

#Wiedza

#Ciekawostki

#Porady

#Podsumowania