Czynniki wpływające na zmienność wartości BTC

67734301_372176973496036_161968800189644800_o

Wahania cen Bitcoina są spowodowane różnymi czynnikami. Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować nawet dziesięciokrotne zmiany kursu w bardzo krótkim czasie. Poniżej przedstawiamy niektóre z czynników, które na to wpływają.

Negatywne informacje w mediach moją ogromy wpływ na adaptacje Bitcoina. Panikę wśród kupujących powodowały takie newsy jak: zamknięcie BitMarketu, bankructwo kantoru Mt. Gox czy likwidacja przez FBI rynku Silkroad. Spowodowało to nagły spadek wartości kryptowaluty w porównania do dolara. Jednak za każdym razem Bitcoin podnosił się w górę.

Niestabilność kursu jest również wywołana przez zróżnicowane spojrzenie na protokół jako metodę lokowania funduszy, a transferu środków. Obecne wahania kursu Bitcoina mogą wywoływać wątpliwości związane z zastosowaniem go do lokowania funduszy. Jednakże przesyłanie środków wiąże się z blisko zerowymi opłatami.

Znaczący wpływ na kurs ma również ograniczona liczba bitcoinów i wynosi 21 milionów. Jak na razie możemy tylko sobie wyobrażać co stanie się z ceną Bitcoina kiedy limit zostanie osiągnięty, a liczba osób, które chcą go posiadać wciąż będzie rosła.

Inwestorzy w momencie zagrożenia wartości lokalnej waluty mogą ulokować środki w Bitcoinach, co spowoduje wzrost kursu. Możemy spodziewać się, że wraz z ustabilizowaniem się wartości kryptowaluty inwestorów będzie przybywać i kapitalizacja rynku będzie rosnąć.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Zobacz inne wpisy

Bezpieczniejszy Bitcoin portfel, który daje Ci kontrolę​

Przeczytaj również:

#Wiedza

#Ciekawostki

#Porady

#Podsumowania