Ethereum i Smart Contracts

67735421_367206220659778_3730308336436903936_o

Ethereum jest platformą opartą o technologię blockchain do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Tokenem będącym środkiem płatności jest ETH. Obecnie po podziale sieci, która miała miejsce w 2016 roku i jest skutkiem przeprowadzonego hard forka mamy dwie waluty: Ethereum(ETH) oraz Ethereum Classic(ETC).
Platforma umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów(ang. Smart Contracts), czyli cyfrowych wersji tradycyjnych umów. Zatem są to najzwyczajniej programy, które działają na platformie Ethereum w ramach technologii blockchain i mają to samo znaczenie co tradycyjne umowy. Smart Contracts podlegają samorealizacji w momencie spełnienia zaprogramowanych warunków. Mogą one mieć zapisaną opcję automatycznego wdrożenia zapisów, negocjowania warunków umów czy automatycznego sprawdzania ich spełnienia. Każda umowa ma swój własny adres blokowy, który jest blokowany po utworzeniu umowy i dostępny dla wszystkich zainteresowanych stron.
Zaletami inteligentnych kontraktów jest: niezmienność i bezpieczeństwo, autonomiczność i brak konieczności zaufania do stron, otwarto-źródłowy charakter, eliminowanie potrzeby korzystania z pośredników, szybkość i efektywność, precyzja oraz transparentność.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Zobacz inne wpisy

Bezpieczniejszy Bitcoin portfel, który daje Ci kontrolę​

Przeczytaj również:

#Wiedza

#Ciekawostki

#Porady

#Podsumowania